author تماس با ما: 02156722040

مقايسه آگهی ها

توضیحات فرماندار رباط کریم درباره حواشی بازار محلی پرند

توضیحات فرماندار رباط کریم درباره حواشی بازار محلی پرند

توضیحات فرماندار رباط کریم درباره حواشی بازار محلی پرند

نظام ملکشاهی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد درآمدهای پایدار از محل امکاناتی نظیر بازارچه‌های محلی، نسبت به نحوه واگذاری‌ها و قراردادهای نادرست هشدار داد و گفت: شهرداری‌ها باید به گونه‌ای این امکانات را واگذار کنند که بیشترین درآمد ممکن نصیب شهر و شهروندان شود.

وی در ادامه ضمن اینکه از شهرداری‌ها خواست تا امکانات شهری مانند بازارچه‌ها را واگذار نکنند تا شهر زیان نبیند، تاکید کرد: شهرداری‌ها نباید پتانسیل‌های شهر را به گونه‌ای واگذار کنند که مانند قرارداد ترکمانچای باشد و شهر و شهروندان از آن سودی نبرند.

فرماندار رباط کریم با بیان این موضوع به مصوبات برخی شوراها در این زمینه اشاره کرد و گفت: این بحث را به شوراها و شهرداری‌ها تاکید کرده و گفته ایم که باید امکانات شهری مانند بازارچه‌ها را از طریق مزایده عمومی واگذار کنند تا بیشترین درآمد عاید شهر شود.

ملکشاهی همچنین به وضعیت بازارچه شاهد پرند که در سنوات گذشته به صورت مشارکتی به یک پیمانکار واگذار شده بود اشاره کرد و گفت: چندی پیش شورای پرند مصوبه واگذاری این بازارچه را آورده بود و ما در کمیته انطباق با قوت در برابر تمدید با شرایط قبل ایستادیم و با توجه به نامه اداره کل حقوقی استانداری که نسبت به مدتی تصاحب اضافه این بازارچه هشدار داده بود خواستیم با توجه به این ایراد جدی، نسبت به واگذاری از طریق مزایده عمومی این کار را انجام بدهد. امور حقوقی شهرداری پرند هم خلاف بودن حضور این پیمانکار کنونی را تأیید کرده بود.

رئیس شورای تأمین شهرستان رباط کریم در بخش دیگری از سخنان خود از اقدام قانونی شورا و شهرداری برای باز پس گیری بازارچه از پیمانکار قبلی استقبال کرد و گفت: به محض اینکه شهرداری و شورا مکاتبات لازم را برای این موضوع انجام بدهد، به سرعت مساله را در شورای تأمین مطرح و برای آن تصمیم گیری می‌کنیم.

وی به ادعاهای پیمانکار قبلی این بازارچه برای ادامه فعالیت واکنش نشان داد و گفت: وقتی همین حالا ماهی ۴۰۰ میلیون تومان پیمانکار جدید باید بدهد یعنی تا به حال این مبلغ از حلقوم شهر بیرون رفته و باید پیمانکار قبلی پیش از آنکه اتفاق بدتری بیفتد آنجا را تحویل بدهد.

رئیس کمیته انطباق در ادامه تاکید کرد که مهلتی هم که برای تخلیه خواسته بودند حالا تمام شده و باید شهرداری اقدامات قضائی لازم را برای اخراج این پیمانکار متخلف انجام بدهد و ما هم به محض اعلام شهرداری این موضوع را در شورای تأمین مطرح می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم شرایط ادامه پیدا کند

img

مهدی

پست‌های مرتبط

۱۰ دلیل محکم برای کاشت “درخت زیتون” در محیط‌های شهری

۱۰ دلیل محکم برای کاشت "درخت زیتون" در محیط‌های...

ادامه مطلب

کاشت نهال توسط مسئولان رباط کریم و پرند در بوستان شهدای هسته ای پرند

کاشت نهال توسط مسئولان رباط کریم و پرند در بوستان...

ادامه مطلب

آخرین وضعیت مسکن ملی در شهرهای جدید

آخرین وضعیت مسکن ملی در شهرهای جدید ‌طبق آخرین...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو