بر این اساس کلیه مشاغلی که در گروه‌های شغلی ۲ و ۳ و ۴ قرار دارند مشمول این قانون شده و از ساعت ۱۸ هر روز اجازه فعالیت نخواهند داشت. در این مدت تنها مشاغل گروه اول که در ردیف گروه شغلی ضروری معرفی شده‌اند، مجاز به ادامه فعالیت خود پس ساعت تعیین شده خواهند بود.

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری روز گذشته ضمن اعلام مصوبه جدید ستادملی مقابله با کرونا اعلام کرد: این محدودیت مهم مربوط به فعالیت کسب‌و‌کار در غیر از موارد ضروری و بخش اول مانند مواد غذایی و داروخانه‌ها است. او همچنین گفت که مشاغل دوم، سوم و چهارم از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر، باید فعالیتشان ۶ بعد از ظهر برای تهران، مراکز استان‌ها، شهرهای پرخطر و سایر مناطق به پایان برسد. به گزارش «ایسنا» وی افزود: موارد دیگری هم هست که قرار است قرارگاه آنها را بررسی کند تا در هفته دیگر در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گیرد.

در همین حال علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز گذشته با اشاره به اعمال محدودیت یک ماهه فعالیت برای مشاغل گفت: مراکز ضروری شامل مراکز درمانی، داروخانه‌ها، امداد و نجات، آتش‌نشانی، آمبولانس‌ها و سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات عمومی به مردم مانند آب و برق و تلفن و مراکز ارائه‌دهنده مواد غذایی مانند سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند ومی توانند فعالیت داشته باشند. به گفته وی بقیه مشاغل (مشاغل رده‌های ۲، ۳ و ۴) از ساعت ۱۸ تا روز بعدتعطیل خواهند بود.

پیش از این هم دولت به‌منظور مقابله با کرونا که هر روز صدها نفر در کشور قربانی می‌گیرد محدودیت‌هایی را برای مشاغل غیرضرور از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز برای ۸۹ شهرستان و ۲۵ مرکز استان ایجاد کرده بود که به گفته رئیسی در ۴۳ شهرستانی که ابتدا محدودیت‌ها اعمال شده بود، این محدودیت‌ها سه‌شنبه به پایان می‌رسند. همچنین در۴۶ شهرستان دیگر محدودیت‌هایشان همچنان ادامه خواهد داشت. وی افزود: تا جمعه هفته جاری نیز در ۲۵ مرکز استان که با محدودیت‌های مشاغل ۳ و ۴ مواجه بودند، محدودیت‌ها همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

{{لازم به ذکر است که شهر جدید پرند شامل این مصوبه نمیباشد و ساعت کاری املاک توسعه طبق روال عادی در جریان میباشد}}