author تماس با ما: 02156722040

مقايسه آگهی ها

کاشت نهال توسط مسئولان رباط کریم و پرند در بوستان شهدای هسته ای پرند

کاشت نهال توسط مسئولان رباط کریم و پرند در بوستان شهدای هسته ای پرند + تصاویر

مراسم روز درختکاری با حضور مسئولان شهر رباط کریم و پرند با کاشت نهال در بوستان شهدای هسته ای در پرند برگزار شد.

آئین گرامیداشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری روز پنج شنبه با حضور امام جمعه، فرماندار، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانده سپاه حیدر کرار(ع) پرند، مدیر دفاتر نوروزی نماینده مجلس و سایر مسئولان در بوستان شهدای هسته ای پرند با کاشت چندین نهال به صورت نمادین به دست مسئولان رباط کریم و پرند برگزار شد.

فرماندار رباط کریم در این مراسم با تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری گفت: جنگل ها و عرصه های ملی امانت آیندگان و میراث گران سنگ گذشتگان است که پاسداری از این مواهب الهی وظیفه آحاد مختلف مردم است.

وی  در ادامه با اشاره به احادیث و روایاتی از پیامبر(ص) و ائمه اطهار (ع) مبنی بر اهمیت درختکاری افزود: درخت و درختکاری نماد سرسبزی و شادابی و مظهر آبادی و عمران است که در دین مبین اسلام و آیات و روایات تاکید زیادی بر آن شده و بنا بر فرمایش پیامبر اکرم (ص)، درختکاری صدقه جاری به شمار می رود و با کاشت درخت و نهادینه کردن این فرهنگ، مشارکت دادن مردم در این امر و ترویج فرهنگ درختکاری مایه نشاط و پویایی شهر و شهروندان است.

در ادامه علیرضاعرب شهردار پرند با تاکید بر اینکه توسعه فضای سبز از مهمترین شاخص های توسعه پایدارِ شهری است، اظهار داشت: توسعه و حفظ عرصه های فضای سبز از مهمترین اهداف شهرداری و شورای اسلامی شهر پرند است و خدا را شاکریم که در راستای تحقق این هدف سربلند بوده ایم.

شهردار پرند با برشمردن برخی از اقدامات مدیریت شهری در حوزه فضای سبز، بیان داشت: طی یک سال اخیر با همکاری اعضای شورای اسلامی شهر، چندین پارک و بوستان احداث گردید و در کنار آن نسبت به حفظ و نگهداری از عرصه های فضای سبز تدابیر ویژه ای در دستور کار قرار گرفت که نتیجه آن رشد فزاینده سرانه های فضای سبز در شهر جدید پرند بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین پاشاکی امام جمعه و سرهنگ ارشدی فرمانده سپاه حیدر کرار(ع) شهر پرند ضمن گرامیداشت روز درختکاری ، خواهان تلاش بیشتر مسئولان شهری برای افزایش سرانه های فضای سبز و درختکاری و نگهداری آنها برای مطلوب و مطبوع شدن هوای پرند شدند و هرکدام یک نهال در بوستان شهدای هسته ای پرند غرس کردند.

گفتنی است به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، شهرداری و شورای اسلامی شهر پرند برنامه های ویژه ای همچون توزیع نهال پس از برگزاری نماز جمعه این هفته و در چندین نوبت دیگر بین شهروندان اجرا می کند که زمان و محل توزیع آنها به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

img

مهدی

پست‌های مرتبط

حقایق ویروس انگلیسی و خطرات آن

حقایق ویروس انگلیسی و خطرات آن «ویروس...

ادامه مطلب

۱۰ دلیل محکم برای کاشت “درخت زیتون” در محیط‌های شهری

۱۰ دلیل محکم برای کاشت "درخت زیتون" در محیط‌های...

ادامه مطلب

آخرین وضعیت مسکن ملی در شهرهای جدید

آخرین وضعیت مسکن ملی در شهرهای جدید ‌طبق آخرین...

ادامه مطلب

پیوستن به گفتگو